Szukaj Pokaż menu

Rzeczy, których nie widuje się na co dzień CXIV - Mężczyzna walczący z noworodkami

88 214  
389   33  
W dzisiejszym odcinku m.in. układ krwionośny człowieka, który oddał swoje ciało nauce, prawdziwa magia Hogwartu, platformy wiertnicze stojące na powierzchni ziemi, mężczyzna walczący z noworodkami oraz kaskader, który w imponującym stylu odbiera napiwek od oglądającego przedstawienie.

Najgorsze rzeczy, które przydarzyły się w trakcie bara-bara

74 216  
276   35  
Jest mnóstwo sposobów na to, aby najwspanialsze rzeczy na świecie zamienić w najgorszy koszmar. Nie inaczej jest również z tym, co dorośli robią w sypialni (i nie tylko). Mamy tu kilka historii, które są najlepszym na to dowodem.

Zatrzymane w kadrze CCCLXII - Pierwsi celebryci, którzy już 50 lat temu zostali poddani kwarantannie

72 980  
457   37  
Dzisiaj zajrzymy do miasta, które rzadko ogląda śnieg, zobaczymy oryginalny tron z XIX wieku oraz zerkniemy za kulisy słynnej polskiej produkcji.

#1. Orville Richard Burrell, znany bardziej jako Shaggy, w trakcie odbywania służby w oddziałach piechoty morskiej, w Iraku, podczas pierwszej wojny w Zatoce Perskiej, 1991 rok.

Kliknij i zobacz więcej!

#2. Prezydent USA, Theodore "Teddy" Roosevelt, operujący wielką koparką podczas prac prowadzonych przy budowie Kanału Panamskiego, 1908 rok.

Kliknij i zobacz więcej!

#3. Parada zwycięstwa armii pruskiej w Paryżu po zwycięstwie w wojnie francusko-pruskiej, 1871 rok.

Kliknij i zobacz więcej!

W 1870 rok podzielone kraje niemieckie pod przywództwem Prus dążyły do zjednoczenia. Te ambicje chciała zatrzymać Francja, która obawiała się silnego i zjednoczonego wroga za swoją wschodnią granicą. Dodatkową przyczyną wybuchu wojny była próba osadzenia przez Ottona von Bismarcka na wolnym tronie Hiszpanii pruskiego księcia – Leopolda von Hohenzollern-Sigmaringen. Francja zamierzała nie dopuścić do uzyskania przez Prusy wpływów w Hiszpanii i w efekcie otoczenia Francji.
Ówczesny cesarz Francji Napoleon III Bonaparte przekonany o potędze armii francuskiej śmiało dążył do konfliktu, ale skończyło się, można powiedzieć "jak zwykle". 19 lipca 1870 roku Francja wypowiedziała wojnę Niemcom... a już 10 sierpnia rozpoczęło się oblężenie i obrona Paryża.

#4. Grupa mężczyzn palących fajkę wodną na terenie cmentarza, Stambuł, 1910 rok.

Kliknij i zobacz więcej!

#5. Kat z Tower of London stoi wraz z pięcioma strażnikami przed rezydencją królowej na terenie Her Majesty’s Royal Palace and Fortress the Tower of London, 1898 rok.

Kliknij i zobacz więcej!

#6. Królowa Elżbieta II tańczy z prezydentem Ghany, Kwame Nkrumah podczas przyjęcia w Akrze, Ghana, 1961 rok.

Kliknij i zobacz więcej!

#7. Austro-węgierscy oficerowie i żołnierze w jaskiniach/pieczarach wykopanych pod górą Sabotin w okolicy rzeki Isonzo. Monte Sabotino odegrało kluczową rolę w austro-węgierskiej obronie Gorycji i zostało przekształcone w potężną skalną fortecę.

Kliknij i zobacz więcej!

#8. Nurkowie z Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych wydobywają z wód Oceanu Atlantyckiego statek Gemini 5 oraz jego załogę Gordona Coopera i Charlesa Conrada, 29 sierpnia 1965 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#9. Czołg z graffiti smoka i amerykańscy żołnierze w swoim czołgu M4 Sherman, wojna w Korei, 1950-53.

Kliknij i zobacz więcej!

#10. Rzadki widok - Jerozolima pokryta grubą warstwą śniegu, 1921 rok.

Kliknij i zobacz więcej!

#11. Prezydent USA, Richard Nixon, rozmawia z członkami misji Apollo 11, zamkniętymi w hermetycznie szczelnej kapsule bezpieczeństwa, na pokładzie okrętu USS Hornet, 24 lipca 1969 roku.

Kliknij i zobacz więcej!

Mało kto wie, że Neil Armstrong, Michael Collins i Buzz Aldrin przez pierwsze trzy tygodnie po powrocie na Ziemię byli traktowani jak najgroźniejsi ludzie na świecie. Naukowcy obawiali się tego, co kosmonauci mogli ze sobą przywieźć z Kosmosu, a co mogłoby stać się przyczyną zagłady ludzkości. W obawie przed "księżycową zarazą" trójka astronautów musiała spędzić trzy tygodnie w ścisłej izolacji w obiekcie NASA w Houston, dzisiaj noszącym nazwę Johnson Space Center.

#12. Mecz piłki nożnej w 1918 roku. Wszyscy noszą maski. Szalała wówczas pandemia grypy hiszpańskiej. Brawa i rzucanie czapek w powietrze były zabronione. Łączna liczba zgonów z powodu tzw. hiszpanki waha się od 50 do 100 milionów osób na całym świecie.

Kliknij i zobacz więcej!

#13. Tron króla Behanzina z Dahomeju. U podstawy tronu znajdują się czaszki pokonanych wrogów króla, 1928 rok.

Kliknij i zobacz więcej!

Behanzin rządził w Dahomeju w latach 1889-1894.
Państwo Dahomej stało się centrum handlu niewolników na tak zwanym Wybrzeżu Niewolniczym. W pierwszej połowie XIX wieku Dahomej podbił inne mniejsze państewka tego regionu, dokonując tego przy pomocy niezwykle brutalnej armii złożonej z 12 tysięcy kobiet. W 1892 stał się kolonią francuską (z przerwą w latach 1894-1899, kiedy to na 5 lat odzyskali niepodległość). W latach 1904–1958 wchodził w skład Francuskiej Afryki Zachodniej. W latach 1958–1959 jako odrębna republika autonomiczna wchodził w skład Wspólnoty Francuskiej. W 1960 Dahomej uzyskał niepodległość, a w 1975 roku zmienił nazwę na Benin.

#14. Oskarżeni w wyniku puczu monachijskiego, 1923 rok.

Kliknij i zobacz więcej!

Od lewej stoją: Pernet, Weber, Frick, Kriebel, Ludendorff, Hitler, Bruekner, Roehm, Wagner.
Ludendorff został zatrzymany 9 listopada 1923 roku, a więc jeszcze tego samego dnia, gdy wybuchł kompletnie nieudany pucz. Hitlera aresztowano dwa dni później, 11 listopada, w domu swego przyjaciela, Ernsta Hanfstaengla. Próbował popełnić samobójstwo, ale żona gospodarza domu zabrała mu pistolet. Został zatrzymany w sypialni, z dwoma Krzyżami Żelaznymi przypiętymi do... piżamy. Aresztowano także Heinricha Himmlera, a rannemu Goeringowi udało się uciec do Austrii, skąd wrócił dopiero w 1926 roku po ogłoszeniu amnestii.

#15. Cesarz Haile Selassie I, Zwycięski Lew Plemienia Judy, Wybraniec Boży wraz z prezydentem Johnem Fitzgeraldem Kennedym oraz jego małżonką Jacqueline, podczas wizyty w Stanach Zjednoczonych, październik 1963 rok.

Kliknij i zobacz więcej!

#16. Żołnierze Demokratycznej Republiki Wietnamu (Wietnam Północny) eskortują prezydenta Wietnamu Południowego Duong Van Minha i premiera Vu Van Mau do rozgłośni radiowej, żeby mogli przeczytać na antenie podpisany przez siebie akt bezwarunkowej kapitulacji, Sajgon, 30 kwietnia 1975 rok.

Kliknij i zobacz więcej!

#17. Demonstracja modelu superciężkiego czołgu Maus przed samym Adolfem Hitlerem. Siedziba w Wilczym Szańcu, niedaleko Kętrzyna, maj 1943 rok.

Kliknij i zobacz więcej!

Decyzja opracowania superciężkiego czołgu Maus podjęta została na początku marca 1942 roku. 22 marca profesor Ferdinand Porsche otrzymał kontrakt od rządu na opracowanie pojazdu VK100.01 (o masie 100 ton). Projekt otrzymał oznaczenie wewnętrzne Panzer Porsche Typ 205. W maju 1942 Adolf Hitler zażądał zwiększenia masy pojazdu do 120 ton i wyposażenia go w długolufową armatę o wysokiej skuteczności. W grudniu tego samego roku Hitler uzyskał zapewnienie, że jeszcze w 1943 roku będzie możliwość uruchomienia produkcji z częstotliwością 5 sztuk miesięcznie.
Rok później, czyli w grudniu 1943 roku okazało się podczas testów, że prototyp jest w stanie osiągnąć prędkość jedynie 13 km/h w "idealnych warunkach".

#18. Procesja w dzień Bożego Ciała prowadzona przez cesarza Franciszka Józefa, Wiedeń, 1910 rok.

Kliknij i zobacz więcej!

#19. Nikita Chruszczow relaksuje się na pokładzie statku wycieczkowego podczas rejsu po Dunaju, Budapeszt, 1959 rok.

Kliknij i zobacz więcej!

#20. Za kulisami filmu Sami Swoi, który miał swoją oficjalną premierę 15 września 1967 roku. Od lewej na pierwszym planie stoją: Tadeusz Chojnacki (współpraca produkcyjna), Wacław Kowalski (filmowy Pawlak), reżyser Sylwester Chęciński i scenarzysta Andrzej Mularczyk.

Kliknij i zobacz więcej!

W poprzedniej części

457
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Najgorsze rzeczy, które przydarzyły się w trakcie bara-bara
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Czasami mniej znaczy lepiej, czyli przykłady świetnego designu
Przejdź do artykułu Stany Zjednoczone lat 50. na zdjęciach świetnie ukazujących ducha tej epoki
Przejdź do artykułu 8 koszmarnych przeczuć, które niestety się sprawdziły
Przejdź do artykułu 20 najszczęśliwszych zdjęć na świecie. Poczujesz satysfakcję, gdy je zobaczysz
Przejdź do artykułu 7 zwariowanych ciekawostek z odległego Kazachstanu
Przejdź do artykułu Upiorne zdjęcia Czarnobyla sfotografowanego w podczerwieni
Przejdź do artykułu Ludzie, którzy mieli niesamowitego farta
Przejdź do artykułu Pechowcy XXIX - Pokazała pupę na pokazie mody
Przejdź do artykułu Wielka Warszawska Bitwa Poduszkowa - relacja

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą